Haber

Kaymakam ve belediye başkanı denize daldı

Gömeç Kaymakamı Mehmet Hoş ve Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı dolayısıyla su altına daldı.

Dalış, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gömeç Dalış Köyü’nde eğitmen Mehmet Yılmaz Tabanlı gözetiminde gerçekleştirildi; Kaymakam Altay ve Belediye Başkanı Himam’a; Kendisine İlçe Jandarma Komutanı Onur Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Erdal Coşan ve istekli vatandaşlar eşlik etti.

Dalışın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gömeç Kaymakamı Mehmet Sevimli Altay, ilk kez sualtı dalışı yaptığını belirterek, “Ama bizim için asıl heyecan, Cumhuriyetin 100. yılında böyle bir etkinliğin parçası olmaktı. . Belediye Başkanımızın katılımıyla bu keyifli dalışı gerçekleştirdik. Bu etkinlikle Anadolu’nun yer altında ve yer üstünde her yerinde Cumhuriyetin var olduğunu ortaya koymak istedik. Çünkü bize göre; Milli birlik ve beraberlik içinde 100. yılını kutladığımız Cumhuriyet her yerdedir. “Bunun altını çizerek, milli bayrağımızı büyük bir gururla suyun altında dalgalandırarak bu büyük coşkuya ortak olduk” dedi.

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam da Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın heyecanıyla gerçekleştirdikleri dalışla, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin sonsuza kadar ayakta kalacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu