Haber

İsrail ordusunda işler iyi gitmiyor! Hamas’ın tutuklu sayısı 239’a çıktı

23 gündür Gazze’ye saldıran İsrail ordusu, Hamas’ın 222 rehinesi olduğunu açıkladı. Bu dönemde Gazze’de birkaç kez sınırlı kara operasyonları gerçekleştiren İsrail’in istediği sonuçları alamadığı ortaya çıktı. İsrail ordusu, Hamas’ın Gazze’de tuttuğu tutuklu sayısını 239’a çıkardı.

ARASINDA YABANCI ÇALIŞANLAR DA VAR

İsrail Ordusu Sözcüsü Daniel Hagari, düzenlediği basın toplantısında Hamas’ın elinde bulunan tutuklu sayısına ilişkin güncel bilgileri paylaştı. Gazze’de 239 kişinin gözaltına alındığını ve ailelerine haber verdiklerini kaydeden Hagari, bunların arasında yabancı işçilerin de bulunduğunu ifade etti.

“ARAZI OPERASYONUNU GENİŞLETİYORUZ”

Hagari, Hamas’ın Gazze Şefi Yahya Sinvar’ı da takip ettiklerini ve onu bulana kadar takip etmeye devam edeceklerini belirtti. Gazze’ye yönelik kara operasyonuna da değinen Hagari, “Kara operasyonunu kademeli olarak genişletiyoruz. Askerlerimizin canlarının garanti altına alınması için elimizden geleni yapacağız.” söz konusu. Hagari, dün Gazze’nin kuzeyinde düzenlenen operasyonlarda aralarında Hamas’ın taktik düzey komutanlarının da bulunduğu İsrail ordusunun onlarca silahlı unsurunun öldürüldüğünü belirtti.

REHİN SAYISI 222 OLARAK AÇIKLANDI

İsrail daha önce Gazze Şeridi yakınlarında aralarında asker ve polislerin de bulunduğu 222 kişinin Hamas’ın elinde olduğunu açıklamıştı. Hamas esirlerden 4’ünü İsrail’e teslim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu