Yaşam

İstanbul’da görevli hakimden eski sevgilisinin ısrarlı takibi: Seni buradan çıkartırırım

İstanbul Adliyesi’nde hakimlik yapan BA, kendisinden 26 yaş küçük olan eski sevgilisinin peşine düştü. İddiaya göre BA, eski sevgilisi ve arkadaşlarına, “Ben hakimim. Sizi Betül’ün yanında görmem. Aksi takdirde mekanı kapatacağım.” Tartışma sırasında hakime tokat atan genç hakkında soruşturma başlatıldı.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, Olay, 1 Aralık’ta meydana geldi. Dört genç Vadi İstanbul’da bir yerde yaşamaya gitti. İstanbul Adliyesi’nde görev yapan yargıç BA’dan 26 yaş küçük olan Betül de aralarındaydı. Bir süre sonra gençler oturduktan sonra yargıç BA da kürsüye çıkarak oturdu.

İddiaya göre, yanına garsonu çağırarak eski sevgilisinin oturduğu masayı işaret ederek, hakim olduğunu belirterek o masada oturanların plakasını istedi.

Bununla yetinmeyen yargıç BA, daha sonra telefon numarasını yazdığı kağıdı garson aracılığıyla o masaya gönderdi. Masada oturan gençlerden RA kağıdını alıp hakim masasına gitti. “Sen kimsin de bize numaranı gönderiyorsun” dedi. Tartışma taştı. Transkripte yazılan teze göre yargıç BA, “Seni Betül’ün yanında görmeyeceğim. Seni buradan çıkaracağım ve mekanı kapatacağım. Ben yargıcım. Korumalarımı arayacağım. Sana ne olacağını göreceksin.” Tartışmanın ardından gençlerden biri hakime tokat attı.

“NE İŞİNDESİN?” TELEFON…

Hakimin eski sevgilisi Betül Y., Maslak Şehit Mürüvvet Akpınar Polis Karakolu’nda verdiği sözde olayla ilgili şunları söyledi:

“Işık Üniversitesi’nde okuyorum. Okuldan ayrıldım ve erkek arkadaşım ve diğer arkadaşlarımla Vadi İstanbul’da bir yere gittik. Eski erkek arkadaşım o sırada yanımda olan kız arkadaşımı aradı ve ‘Arabanızı nereye park ettiğinizi gördüm. Bana nerede olduğunu söyle. Betül’ün gerçekten sevgilisi varsa onu rahat bırakırım. Onu bir daha rahatsız etmeyeceğim’ dedi. Arkadaşımla tuvalete giderken BA’nın iletişim numarasını ve “Beni arar mısınız?” yazdığı kağıdı yolladığını öğrendim. garson aracılığıyla masamıza.

YARGIÇ KÖLE GENÇ SORUŞTURMA

Tüm bu olayların ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, hakime tokat atan gencin “kasten yaralama” hatasından soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu