Haber

Sungurlu’da Biçerdöver Kontrolleri Devam Ediyor

Çorum’un Sungurlu ilçesinde çiftçilerin bir yıllık emeğinin boşa gitmemesi için biçerdöver denetimleri sürüyor.

Sungurlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, hububat hasadında dane kaybını en aza indirmek amacıyla biçerdöver denetimlerini sürdürüyor.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı Mühendisler Hicabi Berişbek, Bilal Savaş ve İstek Usta ile ilçeye bağlı Teknisyen Doğan Yazdıç, Balkaya ve Çiçeklikeller köylerinde biçerdöver denetimleri yapıldı.

İlçe Tarım Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Biçerdöverin vereceği her bir dane, hem çiftçimize hem de milli servetimize zarar veriyor.

Çiftçilerimizden istediğimiz ilk denetimin çiftçinin kendisi olduğunu söyleyen Ziraat Mühendisleri, “Ağaç gölgesinde, tır gölgesinde durup işinizin biçilmesini lütfen beklemeyin. Ayarlar” dedi. biçerdöverler bozuk olabilir yerleri sık sık kontrol edin ki tahıl dökülürse biçerdöver operatörünü uyarın İlçe Tarım Müdürlüğü olarak her zaman kontrol altında olacağız Yetiştiremeyeceğimiz yerler olursa arayın arayın Uyarılara rağmen ayarını yapmayan ve dökmeye devam eden biçerdöverler için biz biçerdöverlerin tarlamı yarım bırakacağını düşünmeyin tarlayı yarım bırakmak hatadır biçerdöverin döktüğü her dane bizim için kayıptır. Milli servet olarak siz çiftçilerimize yazıktır” dedi. – ÇORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu