Haber

Sırbistan’da bir öğrenci okulda saldırıya uğradı: 9 ölü

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da 7. sınıf öğrencisi 14 yaşındaki bir çocuğun düzenlediği silahlı saldırıda sekiz öğrenci ve bir güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.

Reuters’in haberine göre, öğretmenini vurduktan sonra öğrencilere ve güvenlik görevlilerine ateş açan çocuk, güvenlik görevlisini ve sekiz öğrenciyi öldürdü. Sırbistan İçişleri Bakanlığı, silahlı saldırıyla ilgili açıklama yaparak, olayın ardından yaralanan 6 öğrenci ve öğretmenin hastaneye kaldırıldığı bilgisini paylaştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, babasına bağlı tabancayla saldırıyı gerçekleştirdiği düşünülen çocuğun gözaltına alındığı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan ilk açıklamada, saldırıda bir güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği, 5 kişinin de yaralandığı paylaşıldı.

“Kızım saldırı sırasında sınıftaydı, kaçmayı başardı”

Saldırı sırasında kızı Vladislav Ribnikar ilkokulunda sınıfta bulunan baba Milan Miloseviç, Reuters’e yaptığı açıklamada, kızının kaçmayı başardığını, saldırganın önce öğretmeni ardından da rastgele ateş ettiğini söyledi.

Miloseviç, “Güvenlik görevlisini masanın altında yatarken gördüm. İki kızın gömleklerinde kan gördüm. [Saldırganın] sessiz ve iyi bir öğrenci olduğunu söylüyorlar. Sınıfa yeni katıldı” dedi. (DIŞ HABERLER)

golcukajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu