Haber

Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur serbest bırakıldı

Suç örgütü lideri olduğu suçlamasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in sosyal medya hesaplarını yöneten Emre Olur, Arnavutluk’tan Türkiye’ye getirilerek 22 Eylül 2022’de “örgüt üyeliği” suçlamasıyla tutuklandı. suç örgütü” diyerek cezaevine gönderildi.

YURTDIŞINA İHRACAT YASAĞI UYGULANIYOR

8 yıl 3 ay hapis cezasıyla yargılanan Olur, duruşmada tutuklu kaldığı süreyi de dikkate aldı ve mahkemece yurtdışına çıkış yasağı şeklinde kontrol uygulanarak tahliyesine karar verildi.

PEKER’İN AVUKATI AÇIKLANDI

Emre Olur’un tahliye kararını suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın Twitter hesabından duyurdu.

NE OLDU?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) giden Emre Olur, ikamet işlemleri sırasında gözaltına alındı. BAE yetkilileri tarafından Arnavutluk’a gönderilen Olur, 18 Eylül’de Türkiye’ye iade edildi. Sulh Ceza Hakimliği’nde sorgusu tamamlanan Olur, 3 gün sonra “suç örgütüne üye olmak” suçlamasıyla tutuklandı. Hakim gerekçe olarak Olur’un ‘Sedat Peker’le yakın ilgisi’ni gösterdi.

Emre Olur’la ilgili iddianamede, ‘örgütün sosyal medya işlerinden sorumlu olduğu ve örgüt aleyhine yazı yazan gazeteci ve kişilere yönelik paylaşımlarda bulunduğu’ da belirtildi: Üyeleri alıkoymaya çalıştığı belirlendi. örgüte el uzatarak ve örgüt propagandası yaparak yaşattığını, örgütün varlığını topluma hissettirmek için de paylaşımlarda bulunduğunu.

erenler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu