Haber

MUSTAFA DESTİCİ TERÖR SALDIRISI KURBANLARINI ANDI

BEYOĞLU İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısının yapıldığı yere gelen Büyük Birlik Partisi Genel Lideri Mustafa Destici olay yerine çiçek bırakıp hücumda hayatını kaybedenler için Fatiha okudu. Destici “Öncelikle bu hain ve kahpe saldırıyı bir kez daha şiddetle lanetliyorum. Hain, katil PKK-PYD- YPG terör örgütü bu son kahpe saldırısında olduğu gibi daha önce de bu tür saldırıları İstanbul, Ankara olmak üzere çeşitli şehirlerde gerçekleştirdi” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin de yaralandığı terör saldırısının gerçekleştiği yere geldi. Olay yerine çiçek bırakan Mustafa Destici “Öncelikle bu hain ve kahpe saldırıyı bir sefer daha şiddetle lanetliyorum. Hain, katil PKK-PYD-YPG terör örgütü bu son kahpe taarruzunda olduğu üzere daha evvel de bu tıp akınları maalesef ülkemizin başta İstanbul, Ankara olmak üzere çeşitli kentlerde gerçekleştirdi. Can kayıplarımız oldu. Tabi terör örgütünün en büyük gayesi ve gayesi kendisini destekleyen emperyalist güçlerin de yol haritası çizmesiyle birlikte bu çeşit hain ve kahpe ataklarla bir kaygı ve panik havası oluşturmak ve ülke içerisinde de bir düzensizlik meydana getirmek. Ben öncelikle bu hain atakta hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Saldırıda hayatını kaybedenler bir anne kız, bir baba evlat, bir karı koca gerçekten yüreklerimiz parçalandı, ciğerlerimiz parçalandı.

ACIMIZ PAZAR AKŞAMI KADAR SICAK Acımız, pazar akşamı kadar sıcak şekilde durmaya devam ediyor. En önemlisi buradaki amaçlardan bir tanesi de turizm ve dışarıdan Türkiye’ye bakışı olumsuz istikamette değiştirmek ve Türkiye’ye turistlerin İstanbul’a, Taksim’e İstiklal Caddesine gelmesini engellemek. Sanki Türkiye’de her gün patlamalar oluyormuş üzere bir hava oluşturmak, terörün bir maksadı, bir gayesi de bu ancak görüyoruz ki bunu başaramadılar ve inşallah başaramayacaklar” diye konuştu. Destici, daha sonra atakta hayatını kaybedenlerin ruhuna Fatiha okudu.

Görüntü dökümü -BBP Genel Başakanı Mustafa Destici’nin İstiklal Caddesi’nde yürümesi -Olay yerine çiçek bırakması -Basın açıklaması -Fatiha okunması

-Genel ve ayrıntı imgeler

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu