Ekonomi

Keçiören Belediyesi’nden depremzedelere kesintisiz psikososyal destek

Keçiören Belediyesi’nin depremzede çocuklar için başlattığı psikososyal güçlendirme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Keçiören Belediyesi bünyesinde görev yapan psikolog ve yaratıcı drama eğitmenlerinin depremzedelere yönelik başlattığı psikososyal destek çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda Osmangazi Sosyal Yaşam Merkezi Hasta ve Yakınları Konukevi, Keçiören Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi ve Ali Özdemir SporHall Konukevi’nde kalan çocuklara kendi tesislerinde, evlerde kalan ailelere ise talep etmeleri halinde Keçiören Belediyesi Aile Terapi Merkezi’nde hizmet verilmektedir.

Çocuklara yönelik psikososyal destek programının yanı sıra sosyalleşme mağdurlarına hikaye okuma saati, yaratıcı drama, satranç, denizkulağı ve zeka oyunları gibi çeşitli etkinlikler sunulmaktadır. Ayrıca çocuklar için Anıtkabir’e ve Keçiören’de Deniz Dünyası, Doğal Yaşam Parkı ve Estergon Kalesi’ne geziler düzenlenmektedir.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçe dışında kalan depremzedelerin de Aile Terapi Merkezi’nden destek alabileceğini belirterek, şunları söyledi:

“Depremde kardeşlerimiz, çiçeklerimiz, meleklerimiz için yapabileceklerimiz azdır. Belediyemiz bünyesindeki tesislerimizde kalan vatandaşlarımız ve meleklerimiz için psikososyal destek hizmeti veriyoruz. Depremin verdiği zararı en aza indirmek için elimizden geleni yapıyoruz. insanımızın toplumumuza sağlıklı bir şekilde yeniden kazandırılması için bireye önem verdik, vermeye de devam edeceğiz.” “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu