Haber

İzmit Engelli Yaşam Merkezi’nde iki bloğun temeli atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen İzmit Manisiz Yaşam Merkezi’nde 2 bloğun temeli atıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın müjdesini verdiği manisiz yaşam merkezleri birer birer hayata geçiyor. Bu kapsamda İzmit maniasız yaşam merkezinde çalışmalar hızla ilerliyor.

ENGELSİZ YAŞAMIN MERKEZİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için cansız merkezler inşa ediyor. Bu kapsamda Önder Büyükakın tarafından yaptırılacağı açıklanan İzmit Manisiz Yaşam Merkezi’nde çalışmalar hızla ilerliyor. Ömer Türkçakal Bulvarı Vinsan Yerleşkesi’nde inşa edilen bina tamamlandığında eğitim ve sosyal merkez olarak özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

TEMEL BETONU DÖKÜLDÜ

İzmit Manisiz Yaşam Merkezi’nin zemin güçlendirme çalışmalarını tamamlayan ekipler, 2 bloğun temel betonunu attı. 3. blokta ise gruplar temel kazısına devam ediyor. Manisiz Ömür Merkezi inşaatı için Jet Grout üretimi devam etmektedir. Toplam 9.609 m2 alan üzerine 6.176 m2 kapalı alan olarak tasarlanan merkez, özel gereksinimli bireylere uygun zemin kat olarak planlandı. Binada idari bölüm, bekleme salonu, danışma, eğitim ünitesi, revir, idari memur odası, çok amaçlı salon, aile danışma ünitesi, psikoterapi ünitesi, konferans salonu, kütüphane, atölyeler, çok amaçlı eğitim salonu, kişisel eğitim sınıfları yer alacaktır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habersaimbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu