Haber

Erdoğan: Gündemimizde enflasyonla mücadele ve hayat pahalılığı var

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’daki aday tanıtım toplantısında; “Gündemimizde enflasyonla mücadele ve vatandaşlarımızı mağdur eden yüksek hayat pahalılığı var. Gündemimizde Türkiye’yi ekonomi, savunma, diplomasi, sağlık, ticaret, turizm ve diğer alanlarda lider ülke yapmak var. Bunu bir utanç olarak görüyoruz. Kendimiz için bunun dışında bir saikle hareket etmemiz gerekiyor.Biz de muhalefet gibi, “Siyasetteki başarısızlıkların yalan, iftira ve çarpıtmayla örtbas edilmesi taraftarı değiliz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Adıyaman’da Yenimahalle Spor Salonu’nda AKP Adıyaman ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katıldı. Erdoğan şunları söyledi:

“HEDEFİMİZ SHAKE BÖLGESİNDE 2 AYDA 74 BİN KONUTU TESLİM ETMEK”

“Hedefimiz 2 ay içerisinde deprem bölgesinde 75 bin konutu teslim etmek. Ardından da inşallah her ay 15-20 bin konut ve köy evini hak sahiplerine teslim edeceğiz. 200 bin konutu ve köy evini teslim edene kadar yorulmadan çalışacağız. köy evlerini yıl sonuna kadar hak sahiplerine teslim edeceğiz. Sonra bu sayıyı 389 bine tamamlayacağız. Bu konuda Adıyamanlı kardeşlerimden özellikle rica ediyorum, rahat olun. Tutamayacağımız sözler vermiyoruz, ve sözler verdiğimizde onları yerine getirene kadar dinlenmeyiz.

Bu vesileyle 6 Şubat depreminden sağ kurtulan kardeşlerimi bir kez daha rahmetle anıyorum. Adıyaman halkına başsağlığı ve sabır diliyorum.

“CHP’Lİ VATANDAŞLARIMIZIN UMUTLARINI DÖKEN BİR BİZANS OYUNUNA TANIK OLUYORUZ”

Türkiye’nin sonu felaketle sonuçlanabilecek büyük bir uçurumun kenarından dönmekte olduğu her geçen gün daha da netleşiyor. Aylarca birlikte yürüdükleri, çok övdükleri, aylarca millete reklamını yaptıkları kişinin adının ’13’üncü Cumhurbaşkanımız’ olarak anılmasına bile tahammül edemiyorlar. Seçim kaybının tamamını tek bir kişiye yüklediler. Sanki hiçbir sorumlulukları yokmuş gibi yüzsüzce yollarına devam ettiler. Bununla da yetinmediler, başkan adayları dahil, kendi bölgelerindeki herkesi siyasetten uzaklaştırdılar. Dikkat edin 14-28 Mayıs seçimlerinin üzerinden 8 ay geçti ama CHP ile eski ortakları arasındaki kargaşa ve gürültü hiç durmadı. Her gün yeni bir skandala uyanıyor ve özellikle CHP’li vatandaşlarımızın umutlarını kıran bir Bizans oyununa tanık oluyoruz. Adıyaman, tüm propagandalara rağmen 14-28 Mayıs seçimlerinde kurnaz tavrıyla buna son verdi.

Devletimizin tüm kaynaklarını tüketmek anlamına gelse de depremden etkilenen şehirlerimizi en kısa sürede ayağa kaldıracağız. Şunu çok net söylemek isterim; Muhalefetin ne yaptığı, ne söylediği, kendi küçük çıkarları uğruna hangi yalanlara sarıldığı bizi asla ilgilendirmiyor. Onlara cevap vermek için harcadığımız her nefesi israf olarak görüyoruz. CHP yönetiminin eski ve yeni, perde arkasından yönetim nedeniyle ülkenin ve milletin sorunlarına çözüm bulmakta hiçbir sorunu yok. Bunlar politik bir mesleğin peşinde olan beceriksiz hırslardır. Milletimiz onların mizacını, kıraatini, düşüncesini, zikirini çok iyi biliyor. Bu nedenle sadece işimize odaklanıyoruz.

“VATANDAŞIMIZA ZARAR VEREN ENFLASYON VE HAYAT MALİYETİYLE MÜCADELE GÜNDEMİMİZ VAR”

Gündemimiz bölgesel ve küresel krizlerin çözümünde ülkemizi kilit konuma getirmektir. Gündemimiz Türk Asrının bir an önce inşasını içermektedir. Gündemimizde vatandaşlarımızı mağdur eden enflasyon ve yüksek hayat pahalılığıyla mücadele var. Gündemimiz Türkiye’yi ekonomi, savunma, diplomasi, sağlık, ticaret, turizm ve diğer alanlarda lider ülke haline getirmektir. Bunun dışında bir saikle hareket etmeyi kendimize ayıp sayıyoruz. Biz de muhalefet gibi açıklama yapmaktan, siyasetteki başarısızlıkları yalanla, iftirayla, çarpıtmayla örtbas etmekten yana değiliz.

Nitekim şehrimizin çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak Adıyaman-Çelikhan yolunun ihalesini 13 Mart’ta gerçekleştiriyoruz.

“MAYIS SEÇİMLERİNDE ELDE ETTİĞİMİZ AVANTAJI UMARIM 31 MART SEÇİMLERİYLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

İnşallah 14-28 Mayıs seçimleriyle elde ettiğimiz avantajı, 31 Mart yerel yönetim seçimlerinde büyük bir zafer kazanarak taçlandıracağız. 31 Mart’a hazır mıyız? Kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? 31 Mart’ta Adıyaman merkez ve ilçelerine sandıkları patlatarak gelmeye hazır mıyız?

Elini vicdanına koyan her vatandaşımız şu gerçeği kabul eder; “Belediyecilik konusunda AK Parti ve Cumhur İttifakı ile yarışabilecek yiğit yoktur.”

Erdoğan, konuşmasının ardından ilçe adaylarını açıkladı. Erdoğan’ın açıkladığı adaylar şöyle:

Besni:Reşit Alkan

Çelikhan:Mustafa Bulut

– Gerger:Erkan Aksoy

Gölbaşı:Hakan Toydaş

Kahta:Mehmet Can Hallaç

Samsat:Halil Fırat

Sincik:Mehmet Korkut

Kale:Ercan Oncebe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu