Haber

2. Afet Riskinin Azaltılması Proje Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu

‘2. ‘Afet Riskinin Azaltılması Proje Yarışması’ ödülleri sahiplerini buldu

ANKARA – Türk Japon Vakfı ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı Türkiye Ofisi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Afet Riskinin Azaltılması Proje Yarışması’ ödülleri Ankara’da sahiplerini buldu.

‘2.’ Türk Japon Vakfı ve JICA tarafından. ‘Afet Riskinin Azaltılması Proje Yarışması’ düzenlendi. Yarışmada dereceye girenler için Türk Japon Vakfı’nın Ankara’daki merkezinde ödül töreni düzenlendi. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışma ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite kategorilerinde başlatıldı.

Üniversite kategorisinin birincisi, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Afet planı hazırlama çalıştayı’ projesi oldu. Üniversite kategorisinde ikinciliği ise Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Zihinsel engelli çocuklarda afet bilinci oluşturma’ projesi aldı. Üniversite kategorisinde üçüncülük ise Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Bilinçli gençler, nitelikli gönüllüler’ projesi oldu.

Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Katsumata Takahiko burada yaptığı konuşmada, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremleri hatırlattı. Takahiko, Japonya’nın arama kurtarma ekiplerinin deprem bölgesinde gösterdiği fedakarlığa değindi. Hayatını kaybeden 53 binden fazla kişinin ailelerine başsağlığı dilediğini belirten Takahiko, “Acil yardım malzemesi ulaştırdık. Geçen gün sonunda istihdamın yeniden sağlanması için yaklaşık 40 milyon Japon Yeni kredi desteği sağladık. Afet bölgesinde. Afet bölgesinin iyileştirilmesi için 420 milyon Japon yeni.” Bir milyon Japon Yeni kredi sağlamak için hazırlıklarımızı yapıyoruz” dedi.

Ödül gecesi hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu