Yaşam

Diyabetliler farkındalık için sahne alacak

Bornova’da diyabetlilerden ‘Maviye Dönüş’ oyunu

Bornova Belediyesi, günümüzün en değerli sıhhat problemlerinden biri olan diyabete, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nün 101’inci yılında ‘Maviye Dönüş’ isimli tiyatro oyunu ile dikkat çekecek. Mavi Gölgem Ege Diyabetliler Derneği ile birlikte düzenlenen ve Türkiye’de bir birinci olma özelliği taşıyan Tip 1 Diyabetliler Tiyatro Oyunu 12 Kasım Cumartesi günü saat 15.00 de Altındağ Atatürk Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesinde sahnelenecek.

Kendiside diyabetli olan Ege Diyabetliler Derneği Lideri Gamze Bakkallar’ın yazarak direktörlüğünü üstlendiği Maviye Dönüş oyununda dernek üyesi ve birden fazla da Tip 1 diyabetli olan amatör oyuncular sahne alacak. Oyunun Sanat danışmanlığını ise Polat İnangül yapacak.

Başkan İduğ’dan davet

Diyabetin tüm dünyada yaygın olarak görülen bir rahatsızlık olduğuna dikkat çeken Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, “Bu konuda yeterli bilinç oluşturabilmek ve farkındalık yaratmak istiyoruz. Bu konuyu en güzel bu rahatsızlığı yaşayanlar anlatabilir. Tüm Bornovalıları diyabetli bireylerin hazırlayarak sahne aldığı bu oyunda onlara destek olmaya bekliyoruz”dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu