Ekonomi

Blackstone arabaya servis kahve zinciri 7 Brew’a yatırım yapıyor

NEW YORK & FAYETTEVILLE, Ark. – Önde gelen küresel varlık yöneticilerinden biri olan Blackstone (NYSE: BX), hızlı büyümesi ve özelleştirilebilir içecek seçenekleriyle tanınan arabaya servis kahve markası 7 Brew Coffee’ye büyüme sermayesi yatırdı. Blackstone Growth ve bağlı fonların yatırımı, 7 Brew’un en nitelikli franchise ortaklarıyla işbirliği yaparak genişlemesini daha da hızlandırmayı amaçlıyor.

2017 yılında Rogers, Arkansas’ta tek bir kahve standıyla faaliyete geçen 7 Brew, 20.000’den fazla içecek kombinasyonundan oluşan bir menü sunuyor. Şirket önemli ölçüde büyüdü ve QSR Dergisi’nin 2023’ün Çığır Açan Markası olarak tanındı. Blackstone’un yatırımıyla 7 Brew, büyümesini ve franchise ağını desteklemek için Blackstone’un şube bilgisinden ve kaynaklarından yararlanmayı hedefliyor.

7 Brew CEO’su John Davidson, Blackstone’un 7 Brew kültürüne ilişkin anlayışını ve yeni bir büyüme aşamasına girmek için Blackstone’un küresel erişim ve kaynaklarından yararlanma potansiyelini vurgulayarak ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getirdi. Blackstone’un veri bilimi, operasyonlar ve gayrimenkul alanındaki uzmanlığının 7 Brew’un müşteri hizmetleri ve franchise tabanını güçlendirmesi bekleniyor.

Blackstone temsilcileri Todd Hirsch ve Katie Storer, 7 Brew’un büyüdüğünü ve kişisel hizmet, birinci sınıf ürünler ve verimliliği birleştirerek ev dışında kahve deneyimini yeniden tanımladığını belirtti. Blackstone’dan Brian Cornyn, firmanın güçlü franchise işletmeleri ve yetenekli operatörlere odaklanan tematik yatırım stratejisini vurguladı.

Jimmy John’s Sandwiches’in kurucusu ve süreçteki satış hissedarlarından biri olan Jimmy John Liautaud, 7 Brew’un Blackstone ile yeni yan kuruluşu altında büyümeye devam edeceğine olan güvenini dile getirdi.

Yatırım şartları açıklanmadı. İşlemle ilgili hukuk müşaviri, 7 Brew adına Friday, Eldredge & Clark, LLP ve Blackstone adına Simpson Thacher & Bartlett LLP idi.

7 Brew, Arkansas’ta kurulduğundan bu yana Amerika Birleşik Devletleri’nde 190’dan fazla lokasyona yayılarak çeşitli kahve ve diğer içecekleri sunmaya başladı. Yönettiği 1 trilyon doları aşan varlıklarla Blackstone, yatırımcılarına güçlü getiriler sağlamayı hedefleyerek birçok segmentteki şirketlere yatırım yapmaya devam ediyor.

Bu rapor basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu