Haber

Aydın Ilıcabaşı’nda evleri su bastı, vatandaşlar yardım istedi

Aydın Ilıcabaşı’nda evleri su bastı, vatandaşlar yardım istedi

AYDIN ​​- Aydın’ın Efeler ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle sokaklar göle dönerken, Ilıcabaşı Mahallesi’ndeki evler sular altında kaldı.

Aydın genelinde şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Gün boyu etkili olan ve zaman zaman şiddetini artıran yağmurun ardından bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Efeler merkez ilçesine bağlı Ilıcabaşı Mahallesi’ndeki sokaklar göle dönüştü. Yoğun su birikmesi nedeniyle ızgaralardan su aktarımı yetersiz kalırken, bazı evleri su bastı. Mahalle sakinleri, ellerindeki kovalarla evin içinde ve bahçede biriken suyu tahliye etmeye çalışarak yetkililerden yardım istedi.

Evini su basan mahalle sakinlerinden Şükrü Can Umurhan, her yıl aynı durumla karşılaştıklarını belirterek, “Bu her yıl böyle. Çok şikayet ediyoruz. Bunu her yıl yağmur yağdığında yaşıyoruz,” dedi. Az olsun, çok olsun, evlerimiz sular altında kaldı, buna karşı bir takım tedbirlerin alınmasını istiyoruz.” ” söz konusu.

Çocuklarıyla birlikte dışarıda kaldıklarını belirten Abdullah Uyanık, “Evimizi tamamen su bastı, eşyalarımız kullanılamaz hale geldi. Çocuklarımla dışarıda kaldık. Komşularımız sağ olsun evlerini bize açtılar şimdilik ama biz kalamayız. Uzun süredir buradayız. Evimizin restorasyonu için yardım bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu