Teknoloji

Apple, iOS 18 ile Yapay Zeka Alanında Ciddi Adımlar Atıyor

Haziran ayında düzenlenecek Apple Worldwide Developer Conference (WWDC) etkinliğinde iOS 18 işletim sisteminin duyurulacağı ve iPad, Mac ve Apple Watch için yeni sürümlerin tanıtılacağı duyuruldu. iOS 18, birçok yeniliği bünyesinde barındıracağından en önemli güncelleme gibi görünüyor. Güncellemeyle ilgili kesin bilgi henüz mevcut değil ancak en büyük değişimin yapay zeka alanında olacağı iddia ediliyor. Yapay zeka özellikleri temel olarak iOS 18’de ilk kez hayata geçirilebiliyor. Her ne kadar Apple’ın yapay zeka alanında diğer şirketlere göre çok büyük girişimleri olmasa da iOS 18’in bu alanda önemli değişiklikler yaratması bekleniyor.

Siri, iOS 18 ile daha da gelişecek

Apple’da yapay zeka dediğimizde aklımıza ilk gelen model Siri oluyor. Siri’de fonksiyon güncellemeleri açısından değişiklikler olacak gibi görünüyor. Akıllarda tam olarak cevabı bulunamayan soru şu: Firma yeni özellikleri nasıl hayata geçirmeyi planlıyor? Donanım özellikleriyle mi olacak, yoksa yenilikler ürün yazılımı düzeyinde mi entegre edilecek? Şimdilik bu sorunun cevabı bilinmiyor ancak WWDC etkinliğinde cevabını bulacağımızdan eminiz.

Aslında Apple, iOS 18 ile birlikte yapay zeka alanında yeni stratejiler geliştirdiğini bize gösteriyor. Yeni girişimler ve değişiklikler, Apple’ın yapay zeka pazarındaki konumunu olumlu yönde değiştirebilir. iOS 18 tam da bu sebeplerden dolayı oldukça kritik bir güncelleme olacağını şimdiden bize hissettirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu