Haber

Sporcular FISU Dünya Üniversite Yaz Oyunlarına katılmaktan heyecan duyuyor

31. Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) Dünya Üniversite Yaz Oyunları 28 Temmuz’da Çin’in Chengdu kentinde başlıyor.

Oyunlara katılan sporcular, Chengdu’ya hareket etmeden önce hazırlıklara duydukları güveni ve heyecanı dile getirdiler.

SES 1 (İngilizce): PATRYCJA ADAMKIEWICZ, Taekwondocu, Polonya:

“Tüm spor alanlarını ve sporcu köyü binalarını gördüm ve her şeyin bu kadar iyi hazırlanmış olmasından çok etkilendim. Her şeyin birinci sınıf olacağına inanıyorum. Çünkü daha önce bazı turnuvalar için Çin’e gittim ve her şeyin ne kadar büyük olduğunu hatırlıyorum. Bu yüzden gerçekten bu sefer öyle olacağını düşünüyorum.”

SES 2 (İngilizce): DOMINIKA WASILCZU, Fencer, Polonya:

“Amacım elimden geldiğince kendimi göstermek. Dürüst olmak gerekirse çok iyi hissediyorum. Dünya Üniversite Oyunları’na ilk kez katılacağım. Asya’ya da ilk kez gidiyorum. Bu yüzden heyecanlıyım.”

SES 3 (Türkçe): ADEM ASİL, Jimnastikçi, Türkiye:

“Bu (FISU Oyunları) benim için çok keyifli bir deneyim olacak. Aslında daha üniversiteden mezun olmadan oyunlara katılmayı çok istiyordum. Oyunlarda hem ülkemi hem de okulumu temsil etmek benim için bir onur. Çok güzel bir yarışma olacağına eminim. Çin bu tür organizasyonları düzenlemede çok iyi bir uzman. Bu yüzden hepimiz için çok keyifli ve çok keyifli bir yarışma olacağını biliyorum.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Chengdu’dan bildiriyor. (XHTV)

kabatashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu