Haber

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 1.240 canlı arı ele geçirildi

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 1.240 canlı arı ele geçirildi

İSTANBUL – Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda toplam 1.240 adet canlı Karniyol arısı yakaladı.

Yurt dışından Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelen yabancı uyruklu bir kişiden şüphelenen Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, şahsı yakından takibe aldı. Şüpheli şahıs, gümrük ve pasaport işlemlerinde huzursuz hali ile dikkat çekerken, ekipler tarafından röntgen tarama sistemine sevk edildi. Tarama sistemi sırasında şüpheli yoğunluklar tespit eden ekipler, kişisel bagajı fiziki incelemeye tabi tuttu.

1.240 canlı arı ele geçirildi

Zanlı nezaretinde gerçekleştirilen incelemelerde her bir kutuda 6 adet olmak üzere toplam 240 adet Karniyol canlı arı 205 adet şeffaf kutu içerisinde ekipler tarafından kurtarıldı. Arıların cinsini araştıran ekipler, bu ırkın çevre koşullarına daha çabuk adapte olması ve bahar döneminde daha kısa sürede çoğalması, bal ve polen veriminin daha yüksek olması nedeniyle bu ırkın kaçakçıların faaliyetlerine daha duyarlı olduğunu tespit etti. diğer cinslerinki.

arılar tutuldu

Yakalanan arılar saklanmak üzere Pendik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne teslim edilirken, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki soruşturma sürüyor.

haber-beyoglu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu