Haber

Paris halkının karşı karşıya olduğu mesele! Elektrikli scooter için referanduma gittiler

Fransa’nın başkenti ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde hizmet veren scooter firmaları Paristartışma konusu olmuştur. ParisTürkiye’de Lime, Dott ve Tier isimli firmalar ayda yaklaşık 400 bin kişiye elektrikli scooter kiralama hizmeti veriyor ve bu hizmet daha çok gençler ve turistler tarafından tercih ediliyor.

GENÇLER DEVAM ETMELİ

Bu nedenle şehir bugün scooterların geleceği konusunda bir referandum düzenliyor. 25 yaşındaki Gael Chereau, kapalı bir alan olduğu için metroyu kullanmakta güçlük çektiğini söyledi. Paris Türkiye’de ulaşım için elektrikli scooterları tercih ettiğini belirtti. Chereau, referandumda elektrikli scooter ile devam etmek için oy kullanacağını söyledi.

Bir başka scooter kullanıcısı Natache Nikaema da referandumda oy kullanmayacağını ancak kiralık elektrikli scooterların kaldırılmasına karşı olduğunu belirtti. Nikaema, “En azından elektrikli scooter ile gideceğiniz yere zamanında varıyorsunuz ve biz büyük bir şehirde yaşıyoruz ki Eyfel Kulesi’ni görebilelim” dedi. söz konusu.

DAHA DÜZGÜN İNCELENMESİNİ İSTİYORLAR

Roxane Gakou, kiralık elektrikli scooter kullanıcılarının araçlara daha az dikkat ettiğini ve sokağa çıkar çıkmaz onları sokakta bırakabileceklerini söyledi; bizzat tanıdığı scooter sahiplerinin ise aksine araçlarına gereken özeni gösterdiğini söyledi. Gakou, scooter kullanımının daha yeterli şekilde düzenlenmesini ve trafikte daha az scooter olmasını istediğini belirtti.

TEHLİKE DİKKAT

Paris banliyösünde yaşayan Juline. soyadını vermek istemeyen elektrikli scooter’a karşı olduğunu belirterek, “Parklarda, yollarda, kaldırımlarda her yerde elektrikli scooter var.” dedi. Elektrikli scooterların tehlikeli olabileceğine dikkati çeken Juline, bebek arabası kullanan annelerin ya da tekerlekli sandalye kullanan engellilerin bu araçlar nedeniyle taşıt yoluna inmek zorunda kalabileceğini söyledi.

KULLANIM YAŞI 14’E ÇIKACAK

Paris Türkiye’de her 5 kazadan 1’inin elektrikli scooter kullanan 2 kişiden kaynaklandığı belirtiliyor. Paris Belediyesi’nin girişimiyle, yerel saatle 09:00-19:00 saatleri arasında yaklaşık 200 noktada elektrikli scooter kiralama hizmetine kent sakinleri “evet” veya “hayır” oyu verecek. Öte yandan ülkede elektrikli scooter kullanma yaşı da yakında 14’e çıkacak.

haber-savsat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu