Ekonomi

Memurla işçi arasındaki makas farkı: Zam istiyorlar

Memur-Sen Yönetim Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, kamuda görev yapan 700 bini aşkın kamu personelinin mali ve sosyal haklarını belirleyen Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü değerlendirildi.

Memur-Sen’in kamu görevlilerinin mağduriyetlerini, beklentilerini, endişelerini ve kayıplarını her koşul ve koşulda tazmin etmeyi ve düzenlemeyi taahhüt ettiği kaydedildi.

“Gerekli paradigmatik değişikliğin toplu sözleşme sistemi ve devrinde şart olduğunu değerle vurguluyoruz. Sendikal emeğimizin kazancı olan enflasyon farkının, ileride doğabilecek kayıpların sigortası olduğunu belirtiyoruz.” enflasyon tazminatının bir tercih değil, geçmiş kayıpların tazmini için bir kural olduğunu fiili ve fikri düzeyde her süreçte gündeme getiriyoruz. haklarını teslim etmek bizim görevimizdir.’ 1 Mayıs’ta dile getirdiğimiz mesele ve sorunun görüldüğünün bir göstergesidir.”

‘TELAFİ GÜÇLÜ SONUÇLARA NEDEN OLACAK’

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Yeni yılın prestijiyle memur ve personel arasındaki makas açılmış, kurumlardaki çalışma barışı bozulmuş, telafi açısından zaman kaybetmeden ve Temmuz ayını beklemeden zam için gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Bu bozulan yapı ve mevcut durumun sürdürülemez olduğu bilinmelidir.Memur-Sen olarak çalışma barışını bozan bu bedelin “Ülkedeki adaletsizliğin bir an önce düzeltilmesi gerektiğini defalarca tekrarlıyoruz. Aksi takdirde telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açacağı açıktır.”

habermuradiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu