Haber

Manisa Saruhanlı’da yaralar sarıldı

MANİSA (İGFA) –Saruhanlı ilçesi Hatipler ve Sarısıgirlı mahallelerinin bulunduğu alandaki ormanlık alanda çıkan yangının ilk anından itibaren bölge halkı için seferber olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, yangından zarar gören vatandaşlara desteğini sürdürüyor. ateş.

16 ev, 16 ahır, 2 samanlık, 1 traktör ve 2 tırın kullanılamaz hale geldiği Sarısıgirlı Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ekipleri çalışmalarını ve desteğini sürdürüyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Köy Hizmetleri Daire Başkanı Yılmaz Usta, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sibel Alkın Kedersiz, Muhtar İşleri Daire Başkanı Onur Pabuççuoğlu ve Şube Müdürleri ile birlikte İlçe Muhtarı Kazım Özkan ve yenilenen Sarısığırlı Mahallesi sakinleri ile birlikte. yangından etkilenir. geldi.

ÖLDÜ SÜLEYMAN AKTUĞ’A 5 KOYUN TESLİM EDİLDİ

Küçükbaş hayvancılığın yoğun olduğu bölgede çıkan yangından en çok etkilenen vatandaşlardan biri de Süleyman Aktuğ oldu. Yangında Aktuğ’a bağlı 5 koyun ve keçi telef oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Müdürlüğü tarafından temin edilen 5 koyun Süleyman Aktuğ’a teslim edildi. Daire Başkanı Yılmaz Usta, “Pazartesi günü bölgede başlayan ve hızla yayılan orman yangını sonrası hasar tespit heyetinin ön çalışmaları sonrasında Süleyman amcamızın yangında 3 koyun ve 2 kuzusunun telef olduğu bilgisini aldık. ateş. Bölge büyükbaş hayvancılık alanıdır. Bu yüzden Süleyman amcamızı yalnız bırakmak istemedik. Üretimde ve tarımda sürdürülebilirliğin değerli olması niyetiyle 5 koyun tedarik ederek Süleyman’a teslim ediyoruz. İnşallah Allah daha büyük felaketler göstermez” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu