Ekonomi

Konya Savunma Sanayii Firmalarını Ziyaret Etti

Konya Sanayi Odası (KSO) Lideri Mustafa Büyükegen, Türkiye’nin en büyük savunma sanayii firmaları Roketsan, Havelsan, Aselsan ve TAI’yi ziyaret ederek, Konya’nın savunma sanayii dairesi hakkında bilgi verdi. Büyükeğin, ayrıca Savunma Sanayii Başkanlığı himayelerinde, Konya Sanayi Odası tarafından 23-25 ​​Kasım tarihlerinde düzenlenecek 7.Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Toplantıları’na da savunma sanayi devlerini davet etti.

Lider Büyükegen, Ankara’daki savunma sanayii ziyaretlerinde Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, Havelsan Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol ve TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil ile bir araya gelerek, ziyaretlerde Konya savunma sanayisi hakkında bilgi verdi. Büyükege, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığına atanan Tümgeneral Şakir Uslu’yu da ziyaret ederek iyi dileklerini iletti.

Konya Türkiye’nin en büyük 4 ihracatçısı arasında

Ziyaretlerde birçok sektörde öne çıkan Konya’nın savunma sanayinde de değerli başarılara imza attığını belirten Lider Büyükegen, savunma sanayi ihracatında Konya’nın Türkiye’nin 4 büyük ili arasında yer aldığını vurguladı. Büyükegen, “Konyamız, Savunma ve Havacılık Sanayiinde İstanbul, Ankara ve Eskisehir’den sonra Türkiye’nin en fazla ihracat yapan 4’üncü şehri. Sektörde yıllık 135 milyon doların üzerinde ihracat yapıyoruz. İhracatımızı çok daha yukarılara taşıyacağız” dedi. .

Savunma sanayi sektörü 7. kez Konya’da buluşacak

Konya’da savunma sanayinin daha da gelişmesi için çalıştıklarını belirten Lider Büyükegen, Anadolu’nun en büyük savunma sanayi buluşması olan Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Toplantıları’nın da bu çalışmalardan biri olduğunu hatırlattı. Bu yıl 7.’sini gerçekleştireceklerini belirten Büyükeğen, şöyle konuştu:

“Konya Sanayi Odası olarak ilimizin alanda yerli ve milli üretime katkısını artırmak, çok daha güçlü bir savunma sanayii ekosistemi oluşturmak istiyoruz. Bu alanda çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Bu yıl da 7.sini Savunma Sanayii Başkanlığımızın himayelerinde 23-25 ​​Kasım tarihlerinde gerçekleştireceğiz.Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Toplantılarımız ile ana savunma sanayii firmalarını ve dairenin tüm paydaşlarını ilimizde bir araya getireceğiz. Departmanla çalışan veya çalışmak isteyen kendi eserlerini sergileme fırsatı bulacak ve savunma sanayiindeki son gelişmeleri yakından takip etme fırsatı bulacak. “Firmalarımız, fabrika ziyaretlerimiz ve ikili iş görüşmelerimiz ile yeni ilişkiler yaratacak.”

23-25 ​​Kasım tarihlerinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek 7.Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Toplantılarına katılmak isteyen firmalar, defence.kso.org.tr adresinden bilgi alarak kayıt yaptırabilirler. -KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu