Haber

Kılıçdaroğlu’na canlı yayında açıkça soruldu: Neden hiç PKK demiyorsunuz?

Millet İttifakı Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Fikir TV’de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamalarda, Kandil’in siyasi uzantısı ve destekçisi olan HDP’nin terör örgütleriyle iltisakının bulunmadığını savundu.

Gazetecilerin “Neden hiç PKK demiyorsunuz” sorusuna yanıt veren Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Terör insanlık suçudur. Herkes ortak tavır almalı. Bir siyasetçiye ‘terörist’ demek doğru değil. Bu ülkenin polisi var, hakimi var.

HDP’yi terör örgütü olarak tanımlıyor. Meclisi düzgün yönetiyor. Bir HDP’li, sırası geldiğinde haftada bir Meclis’i yönetiyor. Devlet Bahçeli izin vermezse konuşamaz. Şimdi teröristler mi yönetiyor diyeceğiz.

“Devleti kuran taraf biziz, MSB terör örgütlerinin isimlerini reklam olur diye anmaz”

Bakın PKK dememekle de suçlanıyoruz. Neden ‘PKK’ demiyorsunuz! Biz devleti kuran partiyiz, devletin geleneklerini biliriz. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) internet sitesinde ‘bölücü terör örgütü’ yazıyor ve terör örgütlerinin reklamı olduğu için isimlerini vermiyor.

Bizi hangi gerekçe ve mantıkla suçladıklarını anlamıyor. Ben oğlumu askere göndermedim ama terör örgütüne destek veriyordum. Ne demeliyim. Akıllara durgunluk veren bir şey.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu