Haber

Kenan Nuhut’tan Amedspor-Bursaspor Maçında Yaşananlara Tepkisi: “Türkiye Bir Daha Karanlık Çağlarını Geride Bırakacak”

CHP’li SporHeyet Başkanı Kenan Nuhut, Bursaspor-Amedspor maçında yaşananlarla ilgili olarak, “Sporun ruhu din, dil, ırk ayrımı yapmaz, birleştiricidir. Arkasında bir daha dönmemek üzere bırakacaktır” dedi.

CHP Genel Lider Başdanışmanı Kenan Nuhut, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Bursaspor-Amedspor maçında yaşananların spor tarihine ‘kara bir leke’ olarak geçtiğini belirterek, gerekli önlemleri almayan yetkililerin darbeye maruz kaldığını bildirdi. bu utanç belgesinde onların suçu. Nuhut yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“BU MAÇIN NORMAL SÜREÇTE TAMAMLANMASI HAKEM VE GÖZLEM KUSURU VE TFF’NİN CEHALETİNDEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR”

“Ligin ilk yarısında Diyarbakır’da oynanan maçta yaşananlar ışığında Bursa’daki rövanşın gergin geçeceğini herkes biliyordu. Önceki gece konuk grubun kamp kurduğu otelin önünde başlayan gerginlik Amedspor kadrosunun stada gelmesiyle maç kontrolden çıktı.Gerek İçişleri Bakanlığı, gerekse Bursa Valiliği ve TFF.Bu maça gerekli hassasiyeti gösterseydi bu olaylar yaşanmayacaktı.Serinde ırkçı sloganlar atıldı. Bursaspor ile Amedspor arasında oynanan maç da Türkiye’nin nasıl bir provokasyonla karşı karşıya olduğunun en açık kanıtı olarak tarihe geçti.Pankartaları almayanlar, Ankara’daki karanlık cinayetlere karışanların afişlerinin asılmasına engel olamadı. Bursa’daki maç sırasında stadyum.Provokasyon içeren pankartlar konusunda güvenlik amirim stadyum güvenliğini uyarmak zorunda kaldı.ru işaretidir.Sahaya atılan bu hususlar Amedspo’nun can güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Risk altındaki oyuncular. Bu maçı normal akışında bitirmek, hakemlik ve gözlemcilik hatasından ve TFF’nin öngörüsüzlüğünden başka bir şey değildir.

“ŞİDDET VE AYRIMCILIK YAPAN GRUPLARIN DA TUTUMUNU TAKİP ETTİK”

Beşiktaş ve Fenerbahçe tribünlerinden yükselen ‘Hükümet istifa’ sloganları için 6222 Sayılı Kanun’dan işlem yapan ve şiddet içermeyen otoritenin şiddet ve örgütlü gruplara yönelik tavrını izleyeceğiz. ayrımcı eylem

Yaşanan olaylardan dolayı Amedspor’un sporcularına, teknik heyetine ve taraftarlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Stadyumda açılan pankartlarla verilecek mesajlar da üzücü. Bunlar futbol izlemek için stadyuma gelen taraftarların yapacağı şeyler değil. Taraftarın arasına sızan provokatörlere karşı milli tavır almalı, spor alanlarını siyasetten uzak tutmalıyız.

Bu arada bu olayların faillerinin bir an önce ortaya çıkarılmasında yarar var.

“TÜRKİYE, KARA ÇAĞI GERİDE BIRAKACAK, BİR DAHA GERİ DÖNMEYECEKTİR”

Sporun ruhu din, dil, ırk ayrımı yapmaz, birleştiricidir. Ülkemizde yaşayan 85 milyon kişiye örnek olması gereken spor ruhunun önce tribünlere sonra tüm ülkeye yayılmasını temenni ediyorum. Türkiye karanlık dönemlerini geride bırakacak ve bir daha geri dönmeyecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu