Ekonomi

Kazanç çağrısı: DMG Blockchain Solutions, Q2 2024’te istikrarlı bir büyüme bildirdi

DMG Blockchain Solutions (Ticker: DMGI), ikinci çeyrek güncelleme konferans görüşmesi sırasında 3’ün Mart çeyreğinde gelirde %10’luk bir artışla 2024 milyon dolara ulaştığını bildirdi. CEO Sheldon Bennett, şirketin Core+ yazılım stratejisine ve dijital varlık saklama şirketi Systemic Trust’ın gelişimine odaklandı.

Kendi kendine madencilik gelirindeki artışa rağmen, barındırma gelirinde bir düşüş görüldü ve net havuz geliri negatif oldu. DMG Blockchain Solutions, Core + stratejisine yatırım yapmaya devam etmeyi bekliyor, bu da şirketin art arda iki çeyrek pozitif net gelir elde etmesine rağmen, yüksek harcamalara yol açacak. Nakit ve dijital para varlıkları 43,6 milyon dolara yükselirken, toplam varlıkları 118,4 milyon dolara ulaştı.

Önemli Çıkarımlar

 • DMG Blockchain Solutions, Mart çeyreğinde %47’lik bir marj yüzdesiyle %3’lük bir gelir artışıyla 10 milyon dolara ulaştığını bildirdi.
 • Şirket Mart çeyreğinde 153 Bitcoin çıkarmış ve yaklaşık 140 Bitcoin satmıştır.
 • DMG, 1,7 exahash hash oranına ulaşmak için Haziran çeyreğinde 4.550 Bitmain T21 madencisi kullanmayı planlıyor.
 • Şirket, düşük maliyetli yenilenebilir enerjiye erişim için Terra Pool ve yeni bir veri merkezi sitesi ile karbon-nötr bir madencilik ekosistemi inşa ediyor.
 • Madencilik dışı giderlerin, faiz giderleri hariç olmak üzere, çeyrek başına 1,5 milyon ila 2 milyon dolar arasında olması bekleniyor.
 • DMG Blockchain Solutions daha fazla sermaye artırımı konusunda temkinli davranıyor ve özkaynak artırma seçeneklerini araştırıyor.

Şirket Görünümü

 • DMG Blockchain Solutions, hash oranını artırmaya ve verimliliği artırmaya kararlıdır.
 • Şirket, Systemic Trust’ın entegrasyonu ve nitelikli bir dijital varlık saklama işinin geliştirilmesi de dahil olmak üzere Core+ stratejisine odaklanmıştır.
 • DMG, yapay zekayı Bitcoin madenciliğinde hem bir dost hem de potansiyel bir rakip olarak görüyor ve dışlama etkilerini azaltmak için çalışıyor.

Ayıda Öne Çıkanlar

 • Barındırma geliri azalmış ve net havuz geliri negatif olmuştur.
 • İşletme ve bakım maliyetleri %2 oranında arttı.
 • Şirket, Core+ stratejisine yapılan yatırımlar nedeniyle giderlerin yüksek kalmasını bekliyor.

Yükselişte Öne Çıkanlar

 • DMG Blockchain Solutions iki çeyrek üst üste pozitif net gelir elde etti.
 • Şirketin nakit ve dijital para varlıkları 43,6 milyon dolara yükseldi.
 • En yeni çip olan T21, kârlı bir maliyet yapısına sahip ve şirket terahash başına 21-23 joule enerji verimliliği elde etmeyi hedefliyor.

Kaçırılanlar

 • Şirket çıkardığı Bitcoin’in çoğunu sattı, bu da likidite ihtiyacına işaret ediyor olabilir.

Soru-Cevap Önemli Noktalar

 • Şirket, en son çipleri T21’in ekonomisini ve kârlılığını tartıştı.
 • DMG Blockchain Solutions madencilik dışı işletme giderlerini yönetiyor ve yazılım ekibinin performansından memnun.
 • Şirket, Bitcoin madencilik alanındaki değerleme ve potansiyel M&A faaliyetlerinde güç varlıklarının önemini vurguladı.
 • Düzenleyici onaylar, profesyonel hizmet giderlerini, özellikle de yasal giderleri etkilemektedir.
 • DMG Blockchain Solutions, ağırlıklı ortalama sermaye maliyetini düşürmek için %7,8 faiz oranıyla borç taşırken mevcut Ar-Ge personelini korumayı ve stratejik işe alımlar yapmayı planlıyor.

InvestingPro İçgörüleri

DMG Blockchain Solutions (Ticker: DMGI) geçtiğimiz yıl boyunca dinamik bir finansal performans sergiledi ve bazı temel ölçümler hem zorlukları hem de önündeki fırsatları gösteriyor. InvestingPro’nun gerçek zamanlı verilerine göre, şirketin Piyasa Değeri 63,02 milyon dolar seviyesinde bulunuyor ve bu da piyasanın firmaya ilişkin mevcut değerlemesini yansıtıyor. Şirketin mevcut hisse fiyatının hisse başına kazancına oranının bir ölçüsü olan F/K Oranı 166,45 ile yüksek olup, yatırımcıların gelecekte genel piyasaya kıyasla daha yüksek kazanç artışı bekleyebileceğini göstermektedir.

InvestingPro İpuçları, analistlerin şirketin bu yıl kârlı olmasını beklememesine rağmen, DMG Blockchain Solutions’ın Mayıs 2024 itibarıyla %91,46 1 Yıllık Fiyat Toplam Getirisi ile geçen yıl yüksek bir getiri elde ettiğini gösteriyor. Bu, şirketin büyüme beklentilerine yönelik güçlü piyasa güveninin veya spekülatif ilginin bir göstergesi olabilir. Ayrıca, şirketin likit varlıkları kısa vadeli yükümlülüklerini aşarak operasyonel ihtiyaçlar veya potansiyel yatırımlar için bir tampon sağlamaktadır.

Bir diğer dikkat çekici nokta ise DMG Blockchain Solutions’ın hissedarlara temettü ödememesi. Bu, daha fazla büyüme için kazançları şirkete yeniden yatırmak için stratejik bir hareket olabilir ve bu da Core + stratejisine yatırım yapma taahhütleriyle uyumludur.

DMG Blockchain Solutions’ın finansal sağlığını ve beklentilerini daha derinlemesine incelemek isteyen okuyucular için, şirketin performansı ve potansiyelinin kapsamlı bir analizini sunan daha fazla InvestingPro İpucu mevcuttur. İlgilenen yatırımcılar INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak bu değerli bilgileri edinebilir ve yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim kazanabilirler. DMG Blockchain Solutions için listelenen ve şirketin finansal gidişatı ve piyasa konumu hakkında daha ayrıntılı bir anlayış sağlayan toplam 8 ek InvestingPro İpucu bulunmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu