Haber

İstanbul’a ‘kar’ uyarısı! Saat 9’da Sarı Kod Uyarısı: Öğleden Sonraya Dikkat!

AKOM tarafından yapılan uyarıda, bugün hava sıcaklıklarının 8-10 derece düşeceği ve kentte kar yağışı beklendiği belirtilirken, Meteoroloji’den bir uyarı daha geldi. Şiddetli yağış ve kar yağışının beklendiği 9 il için sarı kod uyarısı yapıldı.

Şiddetli yağış ve kar yağışının beklendiği 9 il için sarı kod uyarısı yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Uyum Merkezi (AKOM), hafta sonu kentte görülecek yağışların kentin kırsal ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur, zaman zaman da kar şeklinde düşmesinin beklendiğini duyurdu.

AKOM’dan yapılan açıklamada, bugün öğle saatlerinden itibaren sıcaklıkların 8-10 derece azalacağı bildirildi. Açıklamada vatandaşlar olası buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Bugün öğle saatlerinden Pazar sabahına kadar görülecek yağışların kentin kırsal ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve zaman zaman kar şeklinde etkili olabileceği uyarısı yapıldı.

AKOM’un ardından Meteoroloji’den uyarı geldi. Meteoroloji verilerine göre; Sarı kodla uyarılan Balıkesir, Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Tekirdağ’da sağanak yağış bekleniyor.

Edirne ve Kırklareli’de yağmur, bazı bölgelerde ise kar yağışı bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu