Haber

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu ve CHP Grup Başkanı Özel’in ardından genel başkanlık için Tanju Özcan da adaylığını açıkladı.

28 Mayıs Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunu kazanan adayın Cumhurbaşkanı Erdoğan olması CHP’de taşları yerinden oynattı. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim yenilgisine rağmen görevinden istifa etmemesi parti içinde ‘değişim’ tartışmalarını da beraberinde getirdi.

ÖZ, İMAMOĞLU’NDAN SONRA HAREKETE GEÇTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimin ardından peş peşe “değişim” vurgusu yapan açıklamalar yaparken, İmamoğlu’nun ardından bir diğer isim CHP Küme Lideri Özgür Özel oldu.

“DİNLEMEK İSTEDİĞİM HERKESLE İLETİŞİM KURACAĞIM”

“Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” bir gazeteci tarafından yönetilmektedir. “Sorumluluk almaktan kaçınmayacağım” sorusuna Özel, şöyle devam etti: “Kaybeden takımda forvet olmak yerine şampiyon takımda her mevkide oynamak isterim. en geniş anlaşmanın bir parçası.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan.

İMAMOĞLU VE ÖZEL’DEN SONRA BİR İSİM DAHA…

CHP’li Özel’in adaylık açıklaması kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, bugün dikkat çekici bir gelişme daha yaşandı. Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel’in ardından CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da koltuğa talip olduğunu açıkladı.

“SİYASİ TARİH BANA BU GÖREVİ GETİRSE KAÇINMAYACAĞIM”

Kimse cesaret göstermezse kendi adıma böyle bir siyasi hamleden kaçmayacağım” dedi. Özcan, “Kimse ‘biz yokuz’ demezse, siyasi tarih ‘Ben bu görevi size tevdi ediyorum’ derse, ben bundan kaçmayacağım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu