Haber

İran Ordusu Büyük Ölçekli Hava Savunma Tatbikatı Başlattı

TAHRAN, 28 Şubat (Xinhua) — İran ordusu, ülkedeki hassas hedefleri savunmaya hazır olduğunu göstermek için Salı günü büyük ölçekli gerçek muharebe hava savunma tatbikatı başlattı.

İran’ın resmi haber ajansı IRNA’nın açıklamalarına yer verdiği habere göre, İran havalimanının üçte ikisinde düzenlenen “Modafean Aseman-e Velayat 1401” kod adlı tatbikata İran ordusu ve Devrim Muhafızları Ordusu (IRGC) güçleri katıldı. tatbikat sözcüsü Abbas Farajpour. .

Farajpour, tatbikatta hava savunma sistemlerinin hareket kabiliyetini ve harekât kuvvetlerinin tepki hızını pasif savunma senaryosunda test edeceklerini söyledi.

Farajpour, tatbikatta hava savunma tümenlerinin tespit, takip ve muharebe sistemlerinin yanı sıra ordunun havacılık kolu ve Devrim Muhafızları hava kuvvetlerine ait insanlı ve insansız hava keşif araçlarının test edileceğini belirtti.

Farajpour, gelişmiş aktif ve pasif radarlarla donatılmış tamamen yerli hava savunma sistemlerinin tatbikat alanını izleyeceğini ve herhangi bir düşman hedefi tespit ettiğinde takip edip karşı koyacağını sözlerine ekledi.

İran’ın yarı resmi haber ajansı Tasnim’in haberine göre, İran’ın Hatem el-Enbiya Hava Savunma Karargahı Komutanı Orgeneral Kadir Rahimzade’nin 100’den fazla insanlı ve insansız hava aracının katıldığı tatbikat sırasında yaptığı açıklamalara dayanarak, yanlış ülkenin hassas nükleer ve askeri merkezlerine saldırı düzenlendi. Ülkenin hava savunma sistemlerinin test edilmesi amaçlanıyor.

Rahimzade’ye göre silahlı kuvvetler, güvenlik nedeniyle yer altı tünellerine gizlenenler de dahil olmak üzere çoğunlukla yerli hava savunma silahları kullanıyor.

Rahimzade, ortak tatbikata Feeders ve polisten oluşan gönüllü gücün de katılacağını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu