Haber

İngiltere Başbakanı Sunak ile Ürdün Kralı, Irak ve Suriye’deki gelişmeleri ele aldı

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile Ürdün Hükümdarı 2. Abdullah’ın görüşmesinde, Irak ve Suriye’deki gelişmeler, iklim değişikliği ve güç güvenliği hususları ele alındı.

Başbakanlık Ofisi 10 Numara’dan bir sözcü, Sunak’ın, İngiltere’ye resmi ziyarette bulunan Ürdün Kralı’yla görüşmesine ait yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Sunak’ın, İngiltere-Ürdün ilişkilerinin önemi ve tarihi ehemmiyeti göz önüne alındığında, Başbakan’ın misyonuna yeni başladığı bu periyotta Ürdün Kralı’yla görüşme fırsatı bulmasından ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdiği bildirildi.

Görüşmede, Irak ve Suriye’deki gelişmeler, iklim değişikliği ve güç güvenliğinin yol açtığı zorluklar dahil bölgesel güvenliğin ele alındığı belirtilen açıklamada, iki başkanın de Ortadoğu’da barış ve istikrara yönelik ortak taahhütlerini yinelediği kaydedildi.

Açıklamada, “Başbakan Sunak ve Ürdün Kralı 2. Abdullah, yeni güneş ve rüzgar enerjisi projeleri ve sürdürülebilir altyapı geliştirme dahil ticaret ve yatırım konusunda iş birliğini derinleştirme fırsatlarını da memnuniyetle karşıladı.” ifadesine yer verildi.

Ürdün Kralı 2. Abdullah, dün de İngiltere Kralı 3. Charles’la Buckingham Sarayı’nda bir ortaya gelmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu