Haber

Gebze Engelsiz Yaşam Merkezi’nde Çalışmaların Yüzde 50’si Tamamlandı

Gebze Manisiz Yaşam Merkezi’nde çalışmaların yüzde 50’si tamamlandı. 6 bin 751 metrekare alan üzerine kurulan iki katlı merkezde özel bireyler hem eğlenecek, hem öğrenecek, hem de fiziksel gelişimlerine katkıda bulunacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Manisiz Yaşam Merkezi, Gebze Millet Bahçesi içerisinde engelli vatandaşların ve ailelerinin kolaylıkla erişebileceği bir noktada yer alıyor. Özel bireylerin kendilerini geliştirebilecekleri Engelsiz Yaşam Merkezi’nde hidroterapi havuzu, derslikler, spor salonu, kütüphane, konferans salonu ve kafeterya gibi sosyal olanaklar yer alıyor.

Gebze Manisiz Yaşam Merkezi Yapı Denetim Müdürlüğü denetiminde hızla yükseliyor. Eş zamanlı imalatta yapının ilerleme oranı yüzde 50’ye çıktı. Bu kapsamda tüm blokların betonarme imalatını tamamlayan ekipler, diğer imalatları da gerçekleştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor. Yan ve arka duvar perde beton imalatlarını, E blok hariç tüm blokların dolgu imalatlarını, G ve H blok hariç tüm blokların dik kenet çatı imalatlarını, A, B, C, D ve F blokların zemin kat tuğla imalatlarını tamamlayan ekipler, ve F blokta zemin betonu. 1.kat kat betonu döküldü.

Gruplar şu anda F blok 2.kat döşeme kalıp imalatlarına başlamış olup, aynı zamanda binanın mekanik ve elektrik imalatlarına da devam etmektedir. C bloğun 2. katının tuğla imalatlarının tamamlandığı projede A, C, D ve F blokların zemin katının sıva imalatına başlandı. A blokta demir imalatlarına, zemin katta döşeme kalıp imalatlarına devam eden ekipler, C blokta zemin kat ve 1. kat döşeme betonu, D ve F bloklarda ise döşeme betonu ve 1. kat döşeme betonu döşenerek projeye hız kazandırıldı. .

Eğitim odaları ve atölyeler olacak

Özel bireyler merkezde hem eğlenip öğrenecek hem de uzman eğitmenler eşliğinde fiziksel gelişimlerine katkıda bulunacak. Buna göre 2 bin 930 metrekare olarak planlanan binanın zemin katında engelli bireylerin kendilerini geliştirebilecekleri, ilgi duydukları ve yetenekli oldukları alanlarda eğitim alabilecekleri atölyeler yer alacak. Bu kapsamda 5 adet otizm küme eğitim odaları, 7 otizm bireysel eğitim odası, duygusal entegrasyon odası, psikiyatri odası, oyun odası, uygulama rezidansı, bilişim ve fotoğraf atölyesi, el sanatları atölyesi, okuma ve oyun atölyesi, dans atölyesi, müzik-mutfak atölyesi, erkek kadın hidroterapi havuzu ( 2 adet havuz güvertesi), 2 adet günlük bakım odası, 3 adet erken çocuk kişisel odası, oyun odası, duyusal entegrasyon odası, erken çocuk küme odası ve 2 adet uyku odası özel kişilere hizmet verecektir.

2 bin 594 metrekarelik birinci katta spor salonu, bay-bayan engelli soyunma duşu, mescit, aile danışmanlığı, psikiyatrist, toplantı odası, arşiv, 4 ayrı derslik, yemekhane, mutfak atölyesi, idari personel bulunmaktadır. , aile eğitim birimi, idari memur, elektrik odası, öğretmen odası, akıl ve zeka oyunları atölyesi, 5 adet derslik, çok amaçlı salon, kütüphane ve bireysel sınıflar yer alacak. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu