Haber

DÜZCE’DE DEPREMİN YARALARI SARILIYOR

DÜZCE’de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından yıkılan yapılarda temizlik ve enkaz kaldırma çalışması sürüyor. Depremde yıkılan 50 bin kapasiteli tavuk çiftliğinde de mahsur kalan civcivleri kurtarmak için çalışma yapılıyor.

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde 23 Kasım günü saat 04.08’de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde yıkılan yapılarda enkaz kaldırma çalışmalarına başlandı. Düzce’nin Dedeler Mahallesi’nde zelzelede yıkılan 50 bin kapasiteli tavuk çiftliğinde de çalışmalar sürüyor. Dün yapılan çalışmalarda 30 binden fazla civciv kurtarıldı. Mahsur kalan civcivleri kurtarmak için iş makinesi ile enkaz kaldırılırken, çiftlik çalışanları da etrafta canlı kalan civcivleri kafeslere topluyor.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren işletme sahibi Ömer Aslan, şu tabirleri kullandı

Bugün çatının üzerini kaldırarak oradaki enkazı alacağız. Alt kattaki gereçleri de kaldıracağız. En altta 10 bin canlı hayvan bulma gayemiz var. Yaptığımız denetimlerde o denli olduğunu düşünüyoruz. Onların canlı çıkarılmasını sağlayacağız. Süratli hareket ediyoruz. Devletimiz gerekli çalışmaları yaparak bize araç ve ekipman desteği yapacak. Hayvanlarımız canlı, bugün aslında daha hareketli olmaları lazım ancak hava soğuk olduğu için birlikte duruyorlar. Dün 6 bin civarında kurtarma yaptık. Evvelki gün de 25 bin civarında tavuk kurtarmıştık. Yani 30 bin tavuk kurtardık. Bugün 10 bin daha kurtarmayı planlıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu