Haber

CHP’li Sağlar: “Kılıçdaroğlu’nun onayıyla İnce ile görüştüm”

CHP’li Fikri Sağlar, Kemal Kılıçdaroğlu’nun onayıyla Muharrem İnce ile görüştüğünü belirterek, İnce’nin adaylıktan çekilme talebini kabul etmediğini belirtti. Gazeteci İsmail Saymaz ise Sağlar’ın İnce’ye 5 milletvekilliği teklif ettiğini ancak İnce’nin bunu reddettiğini iddia etti.

CHP eski Milletvekili ve Kültür Bakanı Fikri Sağlar, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun onayıyla Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile uzlaşma toplantısı yaptığını açıkladı.

Sağlar, BirGün gazetesinde yer alan yazısında Muharrem İnce ile 3 Nisan’da Vatan Partisi Genel Merkezi’nde görüştüğünü belirterek, şunları söyledi:

‘Görüşmede Sayın İnce, parti üyelerine ve cumhurbaşkanı adaylığı için imza atan 113 bin yandaşına saygısından dolayı partisiyle birlikte seçime gireceğini ve adaylıktan çekilmenin mümkün olmayacağını belirtmiştir. . Görüş birliği olmayan bu durum, Sayın Kılıçdaroğlu’nun da bilgisine sunuldu.’

Saymaz: “İnce’ye 5 milletvekili teklif edildi”

Halktv’den İsmail Saymaz, Fikri Sağlar aracılığıyla Muharrem İnce’ye yapılan teklifi paylaştı.

Saymaz, ‘Vatan Partisi üyelerine kıyasla Fikir Sağlayıcılar Kılıçdaroğlu için beş milletvekilliği teklifi getirdi. İnce bu teklifi reddetti” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam katıldığı Habertürk yayınında Muharrem İnce’ye 14 Mayıs öncesi ve sonrası için teklif geldiğini ancak uzlaşma sağlanamadığını açıkladı. Teklifle ilgili detay vermeyen Kılıçdaroğlu, ‘ Ülke Tarafındaki toplantıda herhangi bir öneride bulunulmadı. Çünkü o gün heyetler yan yanaydı. O gün toplantı yoktu. Üzerimize düşeni yaptığımızı düşünüyorum. Karşı tarafı suçlamak istemiyorum. Belki de haklı olduğunu düşünüyor.dedi.

Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya yanıt veren İnce, şunları söyledi: ‘Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile partimize yaptığı ziyarette; Deprem bölgesini, sandık güvenliğini, trolleri konuştuk. Kendisi tarafından bana herhangi bir ittifak teklifi yapılmadı. Kendisiyle tüm iletişim kanallarımız açık olmasına rağmen bu konuda herhangi bir görüşmemiz olmadı.kelimeleri kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu