Haber

Bursa Yıldırım’da ‘engelsiz yaşam merkezi’ yükseliyor

BURSA (İGFA) – Özel ihtiyaçlı bireylerin tüm gereksinimlerine karşılık verecek 5 bin 305 metrekarelik tesisin bünyesinde, hasta bakım odaları, fizik tedavi ve fizyoterapi odaları, psikolog, ferdi ve aile terapi odaları, spor salonu, müşavere, revir, eğitmen odası ve bekleme salonu üzere üniteler yer alacak.

Tesiste ayrıyeten özel vatandaşların toplumsallaşması ismine yüzme havuzu, kafeterya, yemekhane, kuaför, dokuma atölyesi, ahşap atölyesi, bağlama ritim kursu, filografi atölyesi, stant alanı, konferans salonu, seminer salonu, çocuk oyun alanı, kermes alanı ve derslikler yer alacak.

Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, ilçedeki her vatandaşın memnunluğunu düşündüklerini söyledi.

Başkan Yılmaz, ‘engelli’ sözünü kabul etmediklerini vurgulayarak, “İnsanlarımızın mutluluğunun, huzurunun ve gelişiminin önünde hiçbir pürüz tanımıyoruz. Biz bu kardeşlerimizi özel ihtiyaçlı bireyler olarak kabul ediyor ve onların hayatlarını kolaylaştırmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Kısa mühlet içerisinde hizmete açacağımız merkezimiz tamamlandığında yalnızca Yıldırım’a değil Bursa’ya kıymet katacak. Özel vatandaşlarımız tesiste hem eğlenip öğrenecek hem de fizikî gelişimlerine katkı sağlayacaklar. Ben bu hizmetin ilçemize kazandırılması noktasında katkıları olan Yıldırım ailesine yürekten teşekkür ediyorum. Makbule Tevfik Yıldırım Manisiz Hayat Merkezi’ni inşallah kısa müddette tamamlayıp özel ihtiyaçlı hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu