Haber

Burhaniye Belediyesi Kamil Daş Aşevi Açıldı!

BURHANİYE BELEDİYESİ KAMİL DAŞ ÇORBA MUTFAĞI AÇILDI!
Burhaniye Belediyesi ve Kamil Daş’ın katkılarıyla tamamlanan Burhaniye Belediyesi Kamil Daş Aşevi’nin açılışı yoğun katılımla gerçekleşti.
Kuyumcu İlçesinde üretimi tamamlanan Aşevi’nin açılışına Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban ve Tamer Midilli, Kuyumcu İlçe Muhtarı Tahsin Özdemir, İlçe Protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.
130 m2 tek katlı ve 1100 m2 alan üzerine çağdaş mimariyle 3,5 ayda inşa edilen Çorbahane’de düğün, sünnet törenleri, hayır işleri ve kış hazırlıkları gibi faaliyetler bu ortak alanda rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Aynı zamanda imece ile birlik ve beraberlik içerisinde vatandaşlarımız özel günlerini rahatlıkla yaşayabiliyor, geleneklerimizi yaşatabiliyorlar. Kuyumcu İlçesine insanların bir araya gelebileceği aşevi getirildi.
Kurdele kesimi öncesinde açılış konuşmasını yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Kuyumcu İlçe Muhtarı Tahsin Özdemir ile yaptığı görüşmelerden bahsederek, “Muhtarımız Tahsin Özdemir ile ilk görüşmelerimizde mahallemizin aşevine ihtiyacı olduğunu belirtti. Biz de onun isteğine kayıtsız kalmadık ve hemen çalışmalara başladık. Öncelikle ihale süreçlerini başlatarak süreci hızlandırmak istedik, ardından bağışçımız Kamil Daş ile karşılıklı görüşmeler yaptık. Yaptığımız görüşmeler sonucunda bize 800.000 TL bağış yapacağını söyledi, biz de üzerimize düşeni yaptık ve kalan 1.411.600 TL’yi inşaat için Burhaniye Belediyesi üstlendik. Süreci başlattık.
“Peyzaj dahil 98 günde tamamladığımız ve maliyeti 2 milyon 211 bin 600 TL olan Burhaniye Belediyesi Kamil Daş Aşevi’nin imalatında maddi ve manevi emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” söz konusu.
Konuşmanın ardından Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş ve Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Bağışçı Kamil Daş, Kuyumcu İlçe Muhtarı Tahsin Özdemir ve Müteahhit Levent Oğuz İlhan’a teşekkür plaketlerini takdim etti.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu