Haber

Burdur’da Halk Otobüsü Ücretleri Arttı

MUHAMMET FATİH BAŞCI

Burdur Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısında ÖTV zammı sonrası Burdur SS Şehri Özel Halk Otobüsleri ve Minibüsler Karayolu Taşımacılığı’nın talebi üzerine şehir içi otobüs indi bindi fiyatı 9 liradan 15 liraya çıkarıldı. kooperatif. Gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Burdur Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı oturumu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başkanlığında Halı Saray Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 2 oturumda gerçekleştirilen toplantıda gündemin 3’üncü maddesinde SS İl Özel Halk Otobüsleri ve Minibüsler Karayolu Taşıma Kooperatifi’nin ÖTV, akaryakıt, yedek parça ve işçilik ücretlerindeki artış nedeniyle özel kamunun fiyat tarifesi belirlendi. otobüs ve elektronik kart ve vize işlemleri fiyat tarifeleri. Zam talebi görüşüldü.

Meclisin ilk oturumunda gündem maddesi görüşülmek üzere fiyat ve tarife komisyonuna havale edildi. Meclis, gündem maddelerinin görüşülmesi ve fiyat ve tarife komisyonu çalışmalarının tamamlanması için 1 saat tatil edildi. Aranın ardından komisyon çalışmalarını tamamlayarak meclise sundu. Ücret ve tarife komisyonu üyesi Salim Sevim komisyon teklifini açıkladı. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in oya sunduğu gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edilirken, yeni tarife şöyle oldu;

“Şehir içi indi bindi 9 TL, üniversite öğrencileri 15 TL, üniversite öğrencileri 7 TL, ilkokul ve lise öğrencileri 4,5 TL, 7,5 TL 1 binişlik elektronik tek kullanımlık QR kodlu kağıt bilet, 11 TL 18 TL. TL’ye yükseldi. Yeni fiyat tarifesi Meclis kararının Valilik tarafından onaylanmasından sonra uygulanacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu