Haber

Ardahan AK Parti Gençlik Kolları İsrail’in Filistin halkına yönelik zulmünü protesto etti

Ardahan AK Parti Gençlik Kolları, İsrail’in Filistin halkına yönelik zulmünü protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Ardahan’da Postane kavşağı önünde başlayan ve Milli Egemenlik Parkı’nda sona eren “Filistin’e destek” etkinliğinde İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları protesto edildi. AK Parti Gençlik Kolları’nın düzenlediği ve bazı sivil toplum kuruluşlarının da desteklediği yürüyüşte, ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla slogan atan vatandaşlar, İsrail’in zulmüne tepki gösterdi. Trafiğe kapatılan Kongre Caddesi’nde başlayan yürüyüşte, “Kahrolsun İsrail” ve “Filistin’e selam direnişe devam” gibi sloganlar atıldı.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Karakoyun, basın açıklamasında, 1948’den bu yana devam eden çatışmaların kronikleştiği Filistin’de katil İsrail’in, çok sayıda sivil ölümün yaşandığı yeni bir çatışma ortamı yarattığını, Filistin halkını derinden yaraladığını belirtti. küresel vicdan.

Karakoyun, “Temel insan haklarının bile hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de İsrail, bir kez daha tarihine kara bir leke olarak adını yazdırdı. Maalesef zalim İsrail’in bu zulümleri karşısında, Sözde insan hakları savunucuları sustu, susturuldu, hatta bazıları İsrail’e destek için sıraya bile girdi” dedi. – ARDAHAN

cihanbeyliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu