Haber

Antalya ve Kemer’in gururu oldu

Kemer Belediyesi’nin üniversiteye hazırlık kapsamında düzenlediği kursta ücretsiz eğitim alan ve girdiği üniversite sınavında Antalya ve Kemer’de birinci olan Şevval Yağmur Öztürk, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun bir kumarhaneden eğitim merkezine getirdiği Ahmet Erkal Eğitim ve Destek Kursu, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da başarı üstüne başarıya imza attı.

Belediyeye bağlı kursta ücretsiz eğitim alan kursiyerlerin birçoğu geçen yıl yapılan üniversite sınavında Türkiye sıralamasına girerken, bu yıl başarı çıtası daha da yükseldi.

Ahmet Erkal Yetiştirme ve Destekleme Kursu kursiyeri Şevval Yağmur Öztürk, 3,5 milyondan fazla kişinin katıldığı üniversite sınavında Türkiye 117.’si olmayı başardı. Öztürk’ün sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Antalya ve Kemer birinciliği kesinleşti.

Kurs Müdürü Suat Göv ve Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu makamında ziyaret eden Şevval Yağmur Öztürk, yaptığı takviyelerden dolayı Lider Topaloğlu’na teşekkür etti. Ziyarette Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Emin Gül de yer aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Topaloğlu, üniversite sınavında Türkiye 117.’si olan Şevval Yağmur Öztürk ile gurur duyduğunu söyledi.

Önder Topaloğlu, Ahmet Erkal Pekiştirme Kursu’nda öğrencilerin yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Çocuklarımızın öğretmenleri ve aileleri de bu süreçte onlara destek oldu. Çocuklarımıza elimizden gelen tüm imkanları verdik. Sonunda paralarının karşılığını aldılar. Türkiye’de 3,5 milyondan fazla öğrenci bu sınava girdi. Şevval Yağmur Öztürk, 3,5 milyon öğrenci arasından 117. oldu. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla Kemer ve Antalya birincisi olduğu belli oldu. Onunla gurur duyuyorum. Belediyemizle ilgili rotamız her yıl çıtayı yükselterek devam ediyor.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-cungus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu