Haber

Antalya Büyükşehir Kumluca’da seferberliğe başladı

Büyükşehir, Kumluca’nın yaralarını dört bir yandan sarıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kumluca’da yaşanan sel felaketinin ardından bölgede seferberlik başlattı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, oluşturulan uyum merkezinde yaraları dört bir yandan sarmak için çalışıyor. Büyükşehir, Kumluca’da 500 çalışanıyla seyyar aşevi kurarken, evi, iş yeri ve tarım arazisi zarar gören vatandaşlara ulaşarak ihtiyaçlarını karşılıyor. ASAT ekipleri, susuz bölge ve mahalle kalmadığını duyurdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, dün gece Kumluca’da meydana gelen sel felaketinin ardından bölgede seferberlik başlattı. Felaketin ilk dakikalarından itibaren bölgeye ulaşan Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tüm birimleriyle Kumluca ve Finike’de yaraları sarmaya çalışıyor. Kumluca Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde Büyükşehir Belediyesi Afet Yönetim Merkezi kuruldu. Afet Merkezinde selden etkilenen vatandaşların ihtiyaçları tek tek belirleniyor.

MOBİL YAZILIM KURULDU

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, Göksu Mahallesi ve Cumhuriyet Meydanı’nda seyyar aşevi kurdu. Portatif aşevinden vatandaşlara sıcak yemek ikramı yapılıyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı sosyal hizmet uzmanları ve sosyologlar vatandaşlarla görüşerek ihtiyaçlarını belirliyor. Büyükşehir Belediyesi ve Kumluca Belediyesi ekipleri, Kumluca halkının yaralarını sarmak için koordineli çalışıyor.

ASAT TÜM BÖLGEYE SU VERİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri de Kumluca ve Finike’de yoğun çalışıyor. ASAT ekipleri, afetten zarar gören mahallelerde çamur kürekle temizleme, fıskiyelerle sokakları yıkama, yağmur suları ve kanalizasyon atıklarını temizleme çalışmaları yapıyor. ASAT, vatandaşların hijyenik su ihtiyacını karşılamak için tesisleri de denetim altına aldı. Yetkililer, ilçede su verilmeyen mahalle veya bölge bulunmadığını bildirdi.

KAPALI IZGARALAR AÇILIYOR

Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri de sel nedeniyle bozulan yollarda onarım çalışması başlattı. Ayrıca tıkanan menfezler açılırken, bozulan menfezler de değiştirilmekte ve şarampole temizlik çalışmaları devam etmektedir.

TÜM JENERATÖRLER KUMLUCA’DA

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, Kumluca’da görev yapan rutin işçi hariç 501 işçi ve 147 iş makinesiyle bölgede çalıştıklarını belirtti. Durmuş Ali Arslan, “Tarım Hizmetleri Daire Başkanlığımız bölgedeki tarım alanlarının hasar tespiti çalışmalarını sürdürüyor. 12 bin 500 dönüm arazi zarar gördü. Portatif aşevimiz ilk günden itibaren hizmete girmiştir. Sosyolog ve psikologlarımız sahada çalışıyor. ASAT birimlerimiz her türlü arıza ve talebe anında cevap verebilmektedir. Binaların zemin katlarındaki su basıncı nedeniyle tüm binaların elektrik sistemleri çöktüğü için jeneratörlerimiz bölgede büyük hizmet vermektedir. Şu anda jeneratörlerimizin tamamı bölgedeki hem esnafa hem de vatandaşa hizmet veriyor. Arkadaşlarımız bu noktada yoğun bir şekilde çalışıyor.”

TÜM VATANDAŞLARA ULAŞMAK

Dün Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye aracının yardıma giderken sular altında kaldığını belirten Durmuş Ali Arslan, “İki itfaiye aracımız telef oldu. Sel nedeniyle bir aracımızı bulamıyoruz. Çok şükür can kaybımız olmadı. Tüm vatandaşlarımızı tekrar tebrik ederiz. Burada Antalya Büyükşehir Belediyemizin bütün dairelerinin birimleri var. Vatandaşlarımız gelip her türlü istek, dilek, talep ve şikayetlerini bizzat yapabilirler. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi bünyesinde kurulan Antalya Büyükşehir Belediyesi Afet Yönetim Merkezi’ne ulaşamayan vatandaşlarımız da 0242 503 60 70 numaralı telefonu arayarak bizimle iletişime geçebilirler. Vatandaşlarımızın tüm taleplerine tek tek cevap veriyoruz” dedi. söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu