Haber

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 23 Nisan’da bir mesaj yayınladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Yavaş yaptığı açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılış tarihi olan 23 Nisan’ı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiğini belirterek, bu günün 103. yıl dönümünü gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını ifade etti. .

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Ankara’da açıldığını hatırlatan Yavaş, Ankara’nın kurtuluş mücadelesinde inancın ve vatanseverliğin tüm Anadolu’ya yayıldığı şehir olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu şehir, hürriyet meşalesinin sonsuza kadar yanacağı şehirdir. Göreve geldiğimizden bu yana pandemi, sel, deprem gibi afetler yaşadık. Sadece değil, elimizden geldiğince her yere ulaşmaya ve vatandaşlarımızın yanında olmaya büyük özen gösterdik. Ankara’da değil tüm Türkiye’de ‘Egemenlik kayıtsız.Ankara’yı ‘kayıtsız milletindir’ bilinciyle yönettik.Hedeflediğimiz iş ve projelerimizde çocuklarımızın ve gençlerimizin görüş ve önerilerini önemsedik. Ellerimizde bayrağımız, dilimizde marşımızla bu günü şehrimizin dört bir yanında coşkuyla kutluyoruz bugün.Sevgili evlatlarım, gücünü geçmişinden alan bir millet olarak adalet ve adalet yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Liyakat bilinciyle karanlığa meydan okumayı hedefleyen bir neslin mimarı olacaksınız.Katılımcı ve sosyal belediyecilik anlayışımızla her birinizin yanında olacağız.Bu duygu ve kanla Ulu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ü selamlıyoruz. , Birinci Meclisimizin kahraman üyelerine ve şehitlerimize rahmet ve minnetle anıyoruz. Ben hatırlıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu