Ekonomi

Altının gram fiyatı 1.260 lira seviyesinden işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, haftaya yatay başlamasının ardından 1.260 lira seviyesinde işlem görüyor.

Cuma günü altının ons fiyatındaki yükselişe paralel fiyat kazanan altının gram fiyatı yüzde 1,1 artışla günü 1.260 liradan tamamladı.

Haftaya yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı, önceki kapanışa paralel olarak 10,10’luk prestijle 1.260 liradan süreci görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2 bin 70 liradan, Cumhuriyet altını 8 bin 370 liradan satılıyor.

Cuma gününü yüzde 1,04 artışla 1,978 dolardan kapatan altının ons fiyatı, şu sıralar bir önceki kapanışın yüzde 0,2 altında 1,975 dolardan alıcı buluyor.

Analistler, ABD’de borç krizine ilişkin süregelen belirsizliğin riskli varlıklar üzerinde baskı oluşturduğunu belirtirken, ülkenin 1 Haziran’dan itibaren borçlarını ödeyememe ihtimalinin piyasalarda fiyatlamayı zorlaştırdığını belirtti.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günü yaptığı açıklamalarda Fed’in faiz artırımlarını durdurabileceğinin sinyalini verdiğini belirten analistler, bankacılık departmanındaki gelişmelerin kredi koşullarındaki sıkılaşmaya katkı sağladığını ve faiz oranlarının gerekmeyebileceğini kaydetti. normalde olması gerektiği kadar yükselmek.

Analistler, Powell’ın Fed’in mevcut politikasını “kısıtlayıcı” olarak nitelendirdiğini ve sıkılaştırmanın şimdiye kadarki gecikmeli etkilerine ilişkin belirsizliği ve son bankacılık gerilimlerinden kaynaklanan kredi sıkılaştırmasının boyutunu öne sürdüğünü bildirdi.

Euro Bölgesi’nde ABD borç krizine ilişkin haber akışının tüketici güven endeksi verileriyle birlikte takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak 1.970 ve 1.960 doların ana dayanak, 1.980 ve 1.990 doların ise direnç konumunda olduğuna dikkat çekti. altının ons fiyatı.

kilimli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu