Haber

ABD Savunma Bakanı Austin yetkilerini yardımcısına devretti

ABD Savunma Bakanlığı’nın basın açıklamasında, ” Yaklaşık 16:55 (0:55 UTC) civarında, Bakan Austin yetkilerini Savunma Bakan Yardımcısına devretti. Kathleen Hicks transfer edildi. Bakan Yardımcısı görev ve yetkilerini kabul etti” ifadesi kullanıldı.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Pat Ryder, yaptığı açıklamada Austin’in ‘acil mesane sorununa işaret eden semptomlar nedeniyle’ Pazar günü tekrar hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Ryder Halen Bakanlık makamının görev ve görevlerini sürdürmektedir. Gerektiğinde Bakan Yardımcısı, Bakanın görev ve sorumluluklarını üstlenmeye hazırdır.” söz konusu.

Pentagon Sözcüsü, Bakan Austin’in kaldırıldığı hastaneye “belirlenmiş ve belirtilmemiş görevlerini yerine getirmek için gerekli bağlantı sistemlerini” yanında taşıdığını belirtti.

Ryder, Austin’in şunları söylediğini söyledi: bilincini asla kaybetmediğini ve anestezi altına alınmadığını“Durumunun giderek iyiye gittiğinin altını çizdi.

Austin’in 22 Aralık 2023’te gizlice hastaneye kaldırılması ve sağlık durumuyla ilgili Beyaz Saray ve Kongre’ye bilgi vermemesi krize neden oldu.

Walter Reed Askeri Hastanesi’nde prostat kanseri nedeniyle ameliyat edilen Austin, ertesi gün evine gönderildi ancak daha sonra komplikasyonlar nedeniyle 1 Ocak’ta tekrar hastaneye kaldırıldı.

Austin’in hastaneye kaldırılması ilk olarak ABD Savunma Bakanlığı’nın 5 Ocak’ta yaptığı açıklamayla gündeme gelmiş ve durumunun iyi olduğu açıklanmıştı. 15 Ocak’ta hastaneden taburcu edilen Austin’in bir süre evden çalışacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu