Ekonomi

Depremde evi yıkılan Zehra teyzenin umudu ‘kayısı’

Depremde evi yıkılan Zehra Teyzenin umudu ‘Kayısı’

MALATYA – Malatya’da 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde evi yıkılan 70 yaşındaki kayısı üreticisi Zehra, hiç kullanmadığı evinin bahçesine kurduğu çadırda hayatını sürdürerek yeni sezon için gün sayıyor. sol.

Kahramanmaraş’ın Akçadağ ilçesine bağlı Orta Mahalle’de 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde 15 yaşında gelin olarak geldiği evi yıkılan 70 yaşındaki kayısı üreticisi Zehra Laçin, ailesinin yaralarını sarmayı amaçlıyor. yeni dönemde elde edeceği eserlerle deprem. Zehra Laçin, 55 yıldır yaşadığı evinin bir anda yıkıldığını, bahçesine kurdukları çadırda ayakta kalmaya çalıştıklarını belirterek, “İlk depremi Malatya’da, ikinci depremi de ülkemizde yaşadık. Orta mahallede ev evimiz çöktü sonumuz nasıl olur bilmiyorum kayısı ağaçlarına ilaçlama yaptık.

Zehra Laçin’in oğlu Kenan Laçin, kayısıdan başka geçim kaynaklarının olmadığını belirterek, “Çiftçilik yapıyoruz, geçimimiz kayısı. Depremde evimiz yıkıldı. Bina umudumuz. Yeni ev kayısı. Kayısının dondan ve yağmurdan ne kadar zarar gördüğünü bilmiyoruz. Başka geçim kaynağımız yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Almak istediğin hizmeti anlat ve teklifleri topla
Başa dön tuşu